Komponenty vakuové techniky


Vakuová přísavná hlava
Řady AL 110R – AL 270R s gumovým žebrovaným povrchem se přednostně používají pro tenká a rovná břemena, jako plechy, sklo, lakované dřevo nebo plexisklo. Díky kyvnému spojení (10° v každém směru) se přísavná hlava přizpůsobí případnému mírnému sklonu uchopovaného povrchu. Gumové provedení přísavky slouží zároveň jako ochrana před poškozením povrchu. Dvě pružiny na uchycovací tyči slouží k tlumení rázů při zvedání a pokládání břemene. Přísavná hlava včetně uchycení může být rychle a nenáročně vyměněna uvolněním upínacího pásu.
   
Vakuová přísavka
Firma AERO-LIFT nabízí několik druhů určených pro různé druhy zvedaných materiálů i velikostí břemen. Jde o přísavky ploché a složené různých tvarů a velikostí.

 

 
 
Vauková pumpa
Mezi prostředky pro výrobu vakua, které dodáváme, patří rotační lamelová pumpa, vakuový výtlačný ventilátor a ejektor.
   
   
Vakuový elektromagnetický ventil
Dodáváme elektromagnetické, zpětné a ruční ventily určené pro distribuci vakua.

 

 
 
Ručkový ukazatel podtlaku
Dodáváme ručkové ukazatele a digitální snímače.
Dále bezpečnostní systémy s kontrolou podtlaku, zvukovým a světelným hlášením a záložní baterií.
   

Vakuový filtr
Odstraňují prach a další drobné nečistoty ze systému. Vstupní filtr zamezuje vniknutí nečistot z nasávaného vzduchu. Vakuový filtr umístěný mezi přísavkami a rozváděčem vakua potom chrání proti špíně nasávané z uchopovaného materiálu. Vodní separátor využijeme v případě manipulace s vlhkým materiálem a ve venkovním prostředí. Odlučovač vody chrání generátor vakua a i zbytek systému před možným poškozením vlivem vlhka.